Kategoriler: "Anasayfa" veya "Anasayfa"

RENK KÖRLÜĞÜ TESTİ DİKKAT EDİLECEKLER!

Farklı bilgisayar ekran ayarlarına göre renkler farklı olarak algılanabilmektedir. Doğru ve güvenilir bir renk körlüğü testi olması için resimleri olabildiğince yüksek çözünürlükte ve doğru renk kodları ile düzenlemiş olmamıza rağmen internet üzerinden yapılan Renk körlüğü testi sonuçları size bir fikir verse bile her zaman doğruyu yansıtmayabilir. Renk körlüğü testi yapan her kişinin farklı seviyelerde renk görme eksikliği sorunu olduğu için kesin sonuç için göz doktoruna maueye olması tavsiye olunur.

Renkleri müzikle görüyor!

SHARETHIS.addEntry( { title : '', url : 'http://www.renkkoru.com/index.php/p0'}, { button: true } ) ; daha fazla »

Renk Körlüğü

Renk körlüğü belirli renkleri, kısmen veya tamâmen görememe, ayırt edememe, seçememe hastalıklarına verilen genel ad. Görme sinirlerinin yıpranmış olması veya gözün ağ tabakasının hastalanması sonucu meydana gelir. Doğuştan olması sık olduğu gibi, sonradan olma vak’alar da vardır. Renk körlüğü sık rastlanan bir durumdur. Blog A: You are currently looking at it. It contains a few sample posts, using simple features of b2evolution. Blog B: You can access it from a link at the top of the page. It contains information a… daha fazla »

Renk körlüğü kalıtsal mıdır

            Renk körlüğü sorununda genetik faktörün önemli olduğunu söyleyen uzmanlar, renk körü olan bir ailede çocukların da muayeneden geçirilmesi gerektiğini belirtiyor. Renk körlüğü erkeklerin yüzde 8′inde, kadınların ise yüzde 0,4′ünde görülür. R… daha fazla »

Renk körlüğünün tedavisi

This is an extended post. This means you only see this small teaser by default and you must click on the link below to see more. daha fazla »

Renk Körlüğü'nün (Daltonizm) Tedavisi

This is an extended post with no teaser. This means that you won't see this teaser any more when you click the "more" link. daha fazla »
1